Wypad do escape roomu — na jaką tematykę warto postawić?

Escape room to obecnie jedna z najpopularniejszych form rozrywki wśród młodzieży i dorosłych. Bilety do pokoi zagadek często są wręczane jako prezent, wspólne poszukiwania klucza do wyjścia cieszą się też niemałym zainteresowaniem firm organizujących integrację pracowniczą. Na fali popularności escape roomów powstało wiele miejsc tematycznych. Sprawdź, jakie motywy mogą dodatkowo urozmaicić zabawę.

 

Horror

Escape roomy inspirowane klimatem horroru są prawdziwym hitem. Adrenalinie związanej z poszukiwaniem klucza do wyjścia towarzyszy bowiem dodatkowy dreszczyk emocji związany z niespodziankami z nutą grozy i niepokojącym wystrojem pomieszczenia. Na stronie https://atrakcje.pl/ można wyszukać escape roomy z całej Polski stworzone m.in. na bazie motywów z popularnych filmów typu Dom Śmierci, Smakosz czy też Sierociniec.

 

Historia

Pokoje zagadek, których motywem przewodnim jest konkretna epoka w historii ludzkości, również mają spore grono fanów. Mnóstwo frajdy może dostarczyć escape room nawiązujący do klimatów starożytnego Egiptu. Sporą popularnością cieszą się też miejsca, których wystrój jest inspirowany okresem PRL-u. Ponadto warto zwrócić uwagę na escape roomy historyczne, których tematyka jest związana np. z II wojną światową, Czarnobylem bądź średniowieczem.

 

Kryminał

Rozwiązywanie zagadek w pokoju o tematyce kryminalnej ma często na celu nie tylko wydostanie się z pomieszczenia, ale także np. ustalenie sprawcy zbrodni bądź odzyskanie skradzionego skarbu. Na platformie online Atrakcje.pl można znaleźć pokoje zagadek, które są inspirowane np. przygodami Sherlocka Holmesa. Ciekawym zadaniem może być też np. rozwiązanie zagadki zniknięcia dziennikarza bądź babci.