Woblery Spinningowe, w jakim celu stosują je wędkarze?

Woblery spinningowy to najczęściej spotykany typ przynęty wędkarskiej. Składa się on z drucianej ramy i ciężarka. 

Budowa

 

Druciana rama utrzymuje razem plastikowy korpus, który ma wargę wystającą z przodu i z tyłu. Warga łapie wodę, gdy przynęta obraca się wokół, tworząc wibracje, które przyciągają ryby. Wędkarze stosują woblery spinningowe do wielu różnych rodzajów połowów, w tym:

 

  • Spinnerbaits są używane przez wędkarzy do połowu basów i innych gatunków drapieżników w słodkowodnych jeziorach i rzekach. Zwykle łowi się nimi na dnie lub w pobliżu dna, ale można je również stosować na wierzchu, jeśli nie ma tam chwastów lub zarośli, które mogłyby je spłoszyć.

 

  • A-Rigs są używane przez wędkarzy, którzy chcą łowić sumy lub pasiaki na troki, lub linki typu jug. A-Rigs wykonane są z dwustopowych odcinków linki połączonych ze sobą za pomocą splotu oczkowego w kształt litery „A” na jednym końcu, z ciężarkami na każdej gałęzi. Jedna gałąź ma przymocowane trzy haki, podczas gdy druga gałąź ma przymocowany tylko jeden hak. Na haczyki zakłada się żywą przynętę, taką jak strzebla lub rakla i wyrzuca za burtę; 

Gdzie nabyć?

Woblery spinningowe dostępne są w atrakcyjnych cenach w sklepie fishingstore.pl, to jednak nie wszystko, bowiem w sklepie znajdziemy również wędki renomowanych marek i wszystkie akcesoria przydatne podczas połowów. Interesują Cię woblery? Potrzebujesz nowej wędki, a może torby? Zerknij na fishingstore.pl już teraz!