Szczotkowanie ciała- co warto wiedzieć?

Wszyscy znamy korzyści płynące ze szczotkowania ciała, ale który rodzaj jest najlepszy dla Twojej skóry? W tym artykule przyjrzymy się szczotkowaniu na sucho, szczotkowaniu na mokro i złuszczaniu.

 

Szczotkowanie na sucho

 

Szczotkowanie na sucho jest świetne dla poprawy krążenia i pozbycia się martwych komórek skóry. Wykonuje się ją za pomocą specjalnie zaprojektowanej szczotki do ciała. Zacznij od długich, zamaszystych ruchów na całej powierzchni ciała. Szczotkuj w kierunku serca, aby poprawić przepływ krwi. Uważaj na siniaki i pęknięcia skóry, a podczas szczotkowania odsuwaj ubrania od ciała. Stosuj krótkie pociągnięcia wokół stawów, takich jak kostki, kolana i nadgarstki. Wet Brush to doskonała szczotka z suchym włosiem, która jest wystarczająco delikatna dla skóry, a jednocześnie zapewnia skuteczną metodę złuszczania.

 

Szczotkowanie na mokro

 

Szczotkowanie na mokro jest również idealne do poprawy krążenia i usuwania martwych komórek skóry, jednak oferuje bardziej dokładny sposób oczyszczania ciała niż samo szczotkowanie na sucho. Pomaga również usunąć brud i olej lepiej niż szczotkowanie na sucho, ponieważ dodaje ciepła do procesu. Mokre szczotki są wykonane z miękkiego włosia, które pomoże złuszczać się bez uszkadzania skóry lub powodowania podrażnień. Woda dodaje dodatkową pomoc, jeśli chodzi o oczyszczanie z potu i brudu z twardej skóry.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie slowerful.pl