Przyczyny wypadania włosów

Istnieje wiele powodów, dla których możesz tracić włosy. Może masz do czynienia z chorobą podstawową, która powoduje wypadanie włosów, a może po prostu doświadczasz naturalnego postępu starzenia się. Tak czy inaczej, istnieją sposoby na powstrzymanie utraty włosów i zachowanie głowy pełnej pięknych loków na długie lata.

Zanim przejdziemy do listy najlepszych produktów zapobiegających wypadaniu włosów i pomagających w ich odrastaniu, porozmawiajmy o tym, jak zapobiegać temu zjawisku.

Najczęstszą przyczyną utraty włosów jest genetyka; jeśli Twoi rodzice łysieli przed 30 rokiem życia, to istnieje duża szansa, że Ty również będziesz. Im szybciej uda nam się ustalić, czy jest to coś, z czym mamy do czynienia, tym lepiej dla nas!

Jeśli obawiasz się łysienia genetycznego, zacznij jak najwcześniej – najlepiej już w dzieciństwie – sprawdzać, czy wszyscy członkowie twojej rodziny mają problemy z wypadaniem włosów! W ten sposób będziesz miała wystarczająco dużo czasu, by podjąć działania, zanim dojdzie do trwałych uszkodzeń. Jeśli zauważysz na swojej skórze głowy łysiejące plamy lub zauważysz, że jedna strona Twojej rodziny ma tendencję do łysienia, podczas gdy inna nie, rozważ rozmowę z lekarzem na temat tych objawów jak najszybciej!

Następna przyczyna wypadania włosów często jest związana z hormonami. Zmiany hormonalne mogą być spowodowane naturalnymi cyklami życia, takimi jak ciąża lub menopauza, ale mogą też być objawem choroby, takiej jak nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Inne stany, które mogą powodować problemy hormonalne, to cukrzyca i stres.

Jakiekolwiek zmiany hormonalne mogą powodować problemy z wypadaniem włosów. Dlatego jeśli zauważysz, że Twoje włosy wypadają lub łamią się więcej niż zwykle, skonsultuj się z lekarzem w sprawie możliwej choroby tarczycy lub innych problemów hormonalnych! https://hairmax.net.pl/