Obróbka CNC

CNC to skrót od angielskiego Computer Numerical Control, co oznacza komputerową regulację numeryczną. Obrabiarka CNC jest zautomatyzowana i może być sterowana za pomocą komputera. W przypadku obróbki metali, maszyna CNC odcina materiał z części macierzystej poprzez użycie specjalnego narzędzia takiego jak wiertło, freza czy gilotyna.

Obróbka CNC bielsko biała to proces wykorzystujący komputerową maszynę sterowaną numerycznie do cięcia, kształtowania i formowania metalu poprzez odcięcie materiału od części macierzystej.

Maszyna CNC jest ważna, ponieważ może być używana do produkcji złożonych części przy minimalnych stratach i maksymalnej dokładności. Maszyny CNC są zwykle używane w następujących branżach: produkcja samolotów, produkcja samochodów, produkcja lotnicza, narzędziowa (frezowanie) lub w medycynie.

Obróbka metali CNC ma wiele zastosowań, które mogą zaoszczędzić czas i pieniądze firm. Na przykład firmy lotnicze mogą mieć pewność, że ich statki kosmiczne będą wykonane z wysokiej jakości części, posiadając maszyny CNC do wszystkich swoich procesów. Produkcja samochodów często wymaga dokładnych części, które mogą być łatwo wykonane za pomocą obrabiarek CNC. Wykorzystanie maszyn CNC w medycynie pozwala na produkowanie implantów i protez z dużą precyzją.