Laptopy biznesowe- czym się kierować przy wyborze?

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy w domu, czy podróżującym kierownikiem, twój laptop jest sercem twojej operacji. Będziesz go używać do zarządzania wszystkim, od poczty elektronicznej do danych sprzedaży, więc będziesz miał mnóstwo opcji do rozważenia przy wyborze jednego.

Jeśli szukasz nowego laptopa do pracy, musisz rozważyć kilka ważnych czynników przy wyborze: procesor, pamięć, żywotność baterii i cena.

Procesory Intel są złotym standardem w branży, ale są one w wyższym punkcie cenowym niż ich konkurencja AMD. Jeśli cena jest bardziej istotna niż szybkość i moc, rozważ przejście na opcję AMD, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Intel ma dwie podstawowe linie: Core i3/i5/i7 oraz Pentium/Celeron/Pentium. Linia Core i3/i5/i7 jest lepsza dla zastosowań high-end, które wymagają mocy wielozadaniowej i szybkości przetwarzania. Procesory te są uważane za „pełnordzeniowe”, ponieważ zawierają wiele rdzeni w każdym procesorze, a nie tylko jeden, jak w przypadku linii Pentium i Celeron z niższej półki. Procesory z niższej półki są idealne do podstawowego przeglądania stron internetowych i aplikacji, natomiast te z wyższej półki lepiej nadają się do edycji wideo i projektowania graficznego.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie intely.pl