Kiedy klimatyzacja w miejscu pracy wiąże się z zagrożeniem?

W pełni sprawna i regularnie czyszczona oraz serwisowana klimatyzacja w miejscu pracy oczywiście nie stanowi żadnego zagrożenia dla budynku biurowego oraz przebywających w nim pracowników. Kłopoty zaczynają się dopiero wtedy, kiedy pracodawca zaniedba podstawowe czynności renowacyjne oraz zbagatelizuje ewentualne, drobne usterki sprzętu. 

Zagrzybiona klimatyzacja 

 

Zakładając klimatyzację w Pruszkowie czy w jakimkolwiek innym mieście, sprawdź, czy firma, która sprzedaje klimatyzatory, zajmuje się również montażem i serwisem takiego sprzętu, ponieważ kompleksowa usługa jest w tym zakresie najlepszym rozwiązaniem. 

Musisz wiedzieć, że klimatyzator oraz filtry muszą być czyszczone regularnie, ponieważ zbierają się w nim bakterie, roztocza, grzyby, drobnoustroje, które wraz z powietrzem wdychają osoby przebywające w biurze. Właśnie to jest przyczyną ich częstych infekcji górnych dróg oddechowych, a te z kolei prowadzą nie tylko do pogorszenia stanu zdrowia, ale i częstych zwolnień. 

 

Klimatyzator w odpowiednim miejscu 

 

Klimatyzator musi być zamontowany we właściwym miejscu, z dala od poszczególnych stanowisk pracy. Jeśli podmuch powietrza będzie zbyt silny, pracownicy znowu mogą borykać się z częstymi infekcjami, zresztą wykonywanie zawodowych obowiązków nie będzie w tym przypadku również komfortowe. 

 

Sprawna klimatyzacja 

 

Musisz wiedzieć, że w miejscu pracy mogą funkcjonować tylko w pełni sprawne urządzenia. Uszkodzony klimatyzator nie tylko nie będzie działać odpowiednio, ale może doprowadzić do zwarcia, które jest już poważnym zagrożeniem dla budynku oraz bezpieczeństwa osób w nim przebywających.