Jakie są minusy jazdy konnej?

Jazda konna to świetny sposób na aktywność i cieszyć się naturą, ale może nie być dla wszystkich. Na przykład, ci, którzy mają lęk wysokości lub zwierząt nie może chcieć dostać się na konia, ale są też pewne wady dla tych, którzy lubią jeździć.

Wiele z jazdy konnej występuje w otwartej przestrzeni, co oznacza, że jesteś narażony na elementy. Wiatr, słońce i deszcz mogą szybko spowodować odwodnienie, oparzenia słoneczne i hipotermię. Ważne jest, aby zawsze mieć odpowiednią odzież z tobą, aby chronić się przed żywiołami.

Chociaż konie mogą być wyszkolone, aby wykonywać polecenia i pozostać bezpiecznymi, nadal są zwierzętami. Mają własne osobowości i mogą płoszyć się podczas jazdy, jeśli wyczują niebezpieczeństwo lub poczują się zagrożone lub niekomfortowe w inny sposób. To może spowodować obrażenia lub gorzej zarówno dla jeźdźca i konia.

Ponieważ konie potrzebują czasu, aby ochłonąć po przejażdżce, ważne jest, aby zaplanować swoje wycieczki odpowiednio, aby miały czas na odpoczynek przed ponowną jazdą. Więcej na: sporttaker.pl