Jaki kolor sukienki ubrać na wigilię?

Chociaż jest to bardzo konkretne pytanie, to w rzeczywistości nie jest tak łatwo odpowiedzieć, jak mogłoby się wydawać. Powodem jest to, że Wigilia, która przypada na 24 grudnia w 2013 roku, technicznie dzieje się w niedzielę. A jeśli chodzi o to, jaki kolor sukienki należy nosić w niedzielę, zasady są zaskakująco mętne.

Jedną z rzeczy, którą powinieneś sobie zadać jest to, gdzie będziesz się udawać. Jeśli jest to msza lub inny serwis religijny, ustalmy twardą i szybką zasadę od razu: nosić czarny. Nie ma znaczenia, czy reszta twojego stroju jest niebieska; jeśli idziesz do kościoła, czerń pasuje do wszystkiego innego. Istnieją pewne wyjątki od tej zasady – na przykład, jeśli jesteś na mszy o północy na świeżym powietrzu, biel byłaby prawdopodobnie bardziej odpowiednia, aby odzwierciedlić śnieg. Jednak w przypadku wszelkich nabożeństw w pomieszczeniach zamkniętych i przy każdej pogodzie, czerń zawsze się sprawdzi.

Oto, gdzie to się robi bardziej skomplikowane, jeśli chodzi o to, co kolor sukienka nosić na Wigilię: jeśli nie będzie żadnego rodzaju usługi religijne zaangażowane (a nawet jeśli jest), to naprawdę zależy od tego, co pora dnia święto spadnie dla Ciebie – i z kolei, jak formalne lub nieformalne plany mogą być na ten dzień. Więcej na: prettyfe.pl