Jak urządzić małą kuchnię?

Używaj mniej mebli do zabudowy. Wiele osób mieszkających w małych pomieszczeniach 

myśli, że ich szafki kuchenne i blaty będą wyglądać o wiele lepiej, jeśli pokryją je płytkami i granitem. Chociaż są to zarówno urocze materiały, sprawiają, że twoja kuchnia czuje się jeszcze bardziej ciasna.

 

Użyj prostych kolorów i dużo naturalnego światła. Możesz sprawić, że Twoja mała kuchnia wyda się większa utrzymując białe ściany i dodając mnóstwo okien, aby wpuścić jak najwięcej naturalnego światła słonecznego. To może również rozjaśnić przestrzeń całkiem sporo.

 

Postaw na otwarte przestrzenie i podłogi zamiast ścian. Może Cię kusić, aby powiesić jakieś dzieło sztuki lub postawić półki, aby pokój czuł się bardziej przyjazny i domowy, ale powinieneś oprzeć się tej chęci. Zamiast tego użyj otwartej przestrzeni, aby rozłożyć urządzenia, które posiadasz (takie jak mikrofalówka czy zmywarka), zamiast pozwolić im stłoczyć się razem.

 

Rozważ zawieszenie garnków i patelni na haczykach zamiast przechowywania ich w szafkach lub szufladach. Dzięki temu uzyskasz więcej otwartej przestrzeni, która będzie wolna na inne rzeczy, takie jak nasza kolejna wskazówka…

Dodaj trochę miejsca do przechowywania na blacie! 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie calmmy.pl