Jak przechowywać zastawę szklaną?

Przechowywanie szklanych naczyń jest proste, ale oczywiście jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Najważniejszą rzeczą jest przechowywanie szklanek do góry nogami, aby uniknąć plam wody na brzegach. Można to łatwo zrobić, odwracając szklankę podczas odkładania. Niektórzy zalecają przyczepienie magnesów do dna każdej szklanki w celu ułatwienia przechowywania, ale nie jest to konieczne, jeśli umieszczasz szklanki do góry nogami w szafce lub szufladzie.

 

Oprócz przechowywania kieliszków do góry nogami, ważne jest również, aby nie pozostawiać ich na zewnątrz, gdzie mogłyby być narażone na działanie kurzu i brudu. Cyrkulacja powietrza pomoże zapobiec powstawaniu plam z wody na szklankach, ale ten sam przepływ powietrza spowoduje osadzanie się na nich kurzu, jeśli będą pozostawione na zewnątrz. Z tego powodu zalecamy przechowywanie szklanych naczyń w szafce lub kredensie, gdy nie są używane.

 

Aby chronić swoje kieliszki przed stłuczeniem, warto przed przechowywaniem zapakować każdy z nich osobno. W ten sposób zmniejsza się prawdopodobieństwo, że będą się one obijać o siebie i pękać podczas regularnego przechowywania.

 

Więcej mieszkaniowych porad znajdziesz na stronie cityislife.pl