Jak dbać o bezpieczeństwo danych?

Internet jest największym źródłem zagrożeń dla bezpieczeństwa danych. Musimy więc dowiedzieć się, jak dbać o bezpieczeństwo danych.

 

Po pierwsze, należy używać trudnych haseł. Powszechną słabością użytkowników komputerów jest to, że często używają tego samego hasła na wielu stronach internetowych, co czyni je podatnym na ataki hakerów, jeśli któraś z tych stron zostanie skompromitowana. Zaleca się, aby uczynić je jak najbardziej złożonym, dodając w nim cyfry i symbole, a także upewnić się, że aktualizujesz swoje hasło co 6 miesięcy.

 

Po drugie, powinieneś używać dwuskładnikowych kroków uwierzytelniania. Dwuczynnikowe uwierzytelnianie wymaga dwóch form weryfikacji tożsamości w celu zalogowania się. Oznacza to, że każdy nieautoryzowany dostęp będzie wymagał więcej niż jednej informacji dla hakera, aby uzyskać dostęp. Istnieje wiele metod, aby to zrobić: wysłanie wiadomości tekstowej z kodem uwierzytelniającym, użycie fizycznych tokenów, takich jak RSA SecurID lub Google Authenticator, które generują kody uwierzytelniające na własnym serwerze, użycie breloka USB lub użycie identyfikacji biometrycznej, takiej jak skanowanie odcisków palców.

 

Po trzecie, powinieneś przechowywać kopie zapasowe danych w usługach przechowywania w chmurze, takich jak Amazon S3 i Dropbox, które mogą zapewnić bezpieczeństwo danych, nawet jeśli twój komputer zostanie zhakowany, a haker usunie wszystkie twoje pliki z komputera lub dysku SSD.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie bastille.pl