Jak czyścić ekrany?

Każdy gadżet, którego używamy w dzisiejszych czasach jest wyposażony w ekran. I wszystkie te ekrany zbierają kurz, muszą być czyszczone, aby pozostać jak nowe. W tym artykule pokażemy Ci, jak czyścić ekrany swoich gadżetów:

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz jest specjalny płyn do czyszczenia ekranów komputerów i telewizorów. Można go znaleźć w każdym sklepie komputerowym lub w internecie. Należy postępować zgodnie z instrukcjami na butelce, ale zazwyczaj wystarczy rozpylić trochę płynu na miękką szmatkę (lub ręcznik papierowy), przetrzeć ekran i osuszyć go innym czystym kawałkiem szmatki.

Kolejną rzeczą, której potrzebujesz jest ściereczka z mikrofibry. Można ją znaleźć w każdym sklepie komputerowym również. Ta urocza ściereczka zbiera mikrocząsteczki podczas wycierania ekranu bez zarysowania go.

To będzie działać znacznie lepiej, jeśli masz stojak na laptopa lub stojak TV z obrotową podstawą, tak, że można łatwo dotrzeć do wszystkich obszarów ekranu.

W przypadku, gdy nadal istnieją pewne uparte plamy, które nie zejdą po czyszczeniu, użyj Q-tip (bawełniany patyczek) zanurzony w jakimś alkoholu lub specjalnym płynie do czyszczenia komputerów i telewizorów. Bądź jednak bardzo ostrożny, ponieważ Q-tipy są bardzo cienkie, więc nie dociskaj ich do ekranu, bo zostawią ślady.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie oystem.pl