Ile kosztuje przerobienie samochodu na elektryczny?

Zasięg samochodów elektrycznych (lub „EV” lub „electric vehicles”) rośnie z każdym rokiem, a ich liczba wzrosła z mniej niż 10 000 w 2008 roku do ponad 100 000 w 2013 roku. To mnóstwo ludzi, którzy wybierają EV nad tymi zasilanymi gazem w trosce o środowisko, aby zaoszczędzić pieniądze, a nawet po prostu dlatego, że kochają swoje samochody.

Ale kiedy jesteś gotowy do zakupu samochodu elektrycznego, nie jest to tak proste, jak wybranie tego, co chcesz i zapłacenie za to. Jedną z ważnych części procesu jest decyzja, czy będziesz kupować nowy samochód, czy przekształcać jeden, który już posiadasz. Konwersja samochodu na elektryczny może otworzyć możliwości, biorąc starsze samochody, które w przeciwnym razie mogłyby zostać zezłomowane i przekształcając je w coś niezwykle użytecznego – ale wymaga to również pewnych znaczących kosztów wstępnych.

Po pierwsze: istnieją różne rodzaje samochodów elektrycznych, w zależności od sposobu ich ładowania. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa główne rodzaje pojazdów elektrycznych: hybrydy typu plug-in i pojazdy całkowicie elektryczne. Hybrydy plug-in to hybrydy z przedłużoną baterią, która może być ładowana podczas jazdy, co oznacza, że mogą one pokonywać dłuższe dystanse bez użycia gazu, natomiast samochody całkowicie elektryczne nie mają gazu, a zamiast tego są ładowane do pełna. Więcej na startmoto.pl