Ile kosztuje jazda na koniu?

Jeśli dopiero zaczynasz i zdecydowałeś się rozpocząć swoją karierę jeździecką z lekcji, lub jeśli jeździsz od kilku lat, ale są na rynku dla nowego konia, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z kosztów, które pochodzą z posiadania, utrzymania i opieki nad koniem.

Konie nie są zazwyczaj najtańsze zwierzęta, na których można wydać pieniądze, a oni wymagają dużo opieki, aby utrzymać ich zdrowie i dobre samopoczucie. Po tym wszystkim, są to duże zwierzęta, a oni mogą być dość temperamentny czasami. Ale ich piękno i gracja rekompensują ich czasami trudne osobowości, a wielu ludzi wierzy, że konie naprawdę mają magiczną moc – moc przekształcania nie tylko tych, którzy jeżdżą na nich, ale wszystkich, którzy mają z nimi kontakt.

Pierwszy raz jeźdźca może oczekiwać, że po zapłaceniu za lekcje w lokalnej stajni, nie będzie więcej kosztów związanych z nauką jazdy konnej. Jednak jest to tylko częściowa prawda – oprócz płacenia za regularne lekcje, jak również wizyty weterynaryjne i sprzęt taki jak kaski i buty, istnieją również bieżące wydatki, które należy wziąć pod uwagę przy posiadaniu konia. Są to między innymi:

Koszt utrzymania konia różni się w zależności od jego wielkości; aktualnej wartości rynkowej. Więcej na hobbyhood.pl