Ile jeździ najszybszy samochód na świecie?

Nie ma wątpliwości, że Bugatti Veyron jest jednym z najszybszych samochodów na świecie. Ale jak dużo jazdy można oczekiwać od Veyrona?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy przyjrzeć się kilku faktom na temat Veyrona i sposobu, w jaki został zaprojektowany. Samochód posiada 8-litrowy silnik, który produkuje 1 001 koni mechanicznych. Jest w stanie osiągnąć prędkość 254 mil na godzinę. Teraz, jeśli robisz matematykę w swojej głowie, możesz myśleć, że nie całkiem dodać – czy to możliwe, aby przejść 1001 mil na godzinę z zaledwie 20 galonów paliwa?

Nawet jeśli to nie wystarczy na pełną podróż dookoła świata – co zajęłoby około 40 000 mil – to prawdopodobnie jest to więcej niż większość ludzi będzie potrzebować do swoich celów. Wiadomo, że Veyron może przejechać do 373 mil na jednym baku gazu. Oznacza to, że mógłbyś przejechać całą Amerykę dwa razy, zanim musiałbyś ponownie zatankować (niezalecane!). Aby przedstawić to w odpowiedniej perspektywie, Bugatti Veyron mógłby chemicznie przekształcić w benzynę energię wystarczającą do zasilenia Chevy Prizm aż 3,616,666 razy! Więcej na trans-moto.pl