Czym są nowe media?

Termin „nowe media” może być mylący. Wiele osób ma różne pomysły na to, co on oznacza. Dla niektórych jest to forma rozrywki, dla innych sposób dzielenia się informacjami. Niektórzy używają terminu nowe media w odniesieniu do wszystkiego, co powstało po pojawieniu się telewizji.

Nowe media to wszystkie te rzeczy, ale to także coś więcej niż tylko nowy sposób komunikowania się lub oglądania telewizji. Jest to szeroki zakres metod, technologii i systemów, które przekazują informacje innym ludziom za pośrednictwem komputera lub Internetu. Wiele rodzajów nowych mediów wiąże się z interakcją z inną osobą, jak np. wysyłanie wiadomości e-mail lub komunikatory internetowe, ale istnieje również wiele przykładów nowych mediów, które nie wymagają żadnej osobistej interakcji.

Niektóre przykłady nowych mediów to telefony komórkowe, YouTube, podcasty, strony internetowe (które są samodzielnymi stronami) i blogi (które są stronami przeznaczonymi do dzielenia się informacjami).

Nowe media stale się rozwijają, ponieważ technologia idzie do przodu i staje się bardziej dostępna dla ogółu społeczeństwa. Wciąż odkrywamy wszystko, co mają nam do zaoferowania – zarówno w naszym życiu osobistym, jak i zawodowym.

 

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie medialis.pl