Czy jazda konna to sport ekstremalny?

Czy jazda konna jest sportem ekstremalnym?

Cóż, przede wszystkim, to pomaga wiedzieć, co mamy na myśli przez pojęcie „sport ekstremalny”. W jego rdzeniu, to wyrażenie jest używane do identyfikacji sportów, które są uwagę i ryzykowne- coś wzdłuż linii bungee jumping lub base jumping. Więc, czy jazda konna pasuje do tej kategorii?

Podczas gdy istnieje z pewnością czynnik zagrożenia, gdy jesteś na galopującym koniu, istnieje wiele innych sportów, które mogą być bardziej ryzykowne. Na przykład, były przypadki, w których ludzie zginęli podczas gry w polo (co dla tych, którzy nie są zaznajomieni z nim obejmuje piłkę i młotek).

Istnieje również wiele pytań dotyczących tego, czy działalność jeźdźców konnych stanowi rzeczywisty sport, czy też nie. Po pierwsze, nie jest to jak większość sportów ekstremalnych, w których uważa się, że robi się coś nowatorskiego. Jazda konna ma długą historię i jest dziś powszechnie akceptowana jako rozrywka. To również nie jest tak konkurencyjny, jak niektóre inne sporty – przynajmniej nie na poziomie elitarnym. Nie ma wielu wydarzeń olimpijskich opartych wokół koni i jeźdźców. Dlatego niektórzy ludzie zaczęli twierdzić, że nazywanie jazdy konnej sportem ekstremalnym nie ma sensu. Twierdzimy, że istnieje wystarczająco dużo podobieństw. Więcej na: jasportowiec.pl