Co zamiast choinki?

Jeśli choinka jest tradycyjnie tym, czego używasz do dekoracji na święta, być może zastanawiasz się, jak sprawić, by Twój dom był równie świąteczny bez niej. Niektórzy ludzie wolą nie mieć choinki z powodów środowiskowych lub religijnych, a inni mogą stwierdzić, że wolą inny rodzaj dekoracji. Oto kilka sugestii:

-Światła świąteczne: Światła świąteczne to klasyczny sposób na udekorowanie domu w sezonie wakacyjnym. Jeśli masz w bloku dom z wystawionymi światełkami, czy wiesz, kto jest za to odpowiedzialny? Skontaktowanie się z tą osobą to świetny sposób, aby dowiedzieć się, ile czasu i energii zajmuje umieszczenie świateł – a jeśli są chętni do podzielenia się, mogą być doskonałym źródłem pomysłów na temat tego, gdzie je kupić, jak są przymocowane itp.

– Sztuczne drzewa: Zamiast kupować sztuczne drzewo, rozważ pożyczenie go od kogoś znajomego, kto je ma i lubi na tyle, że utrzymuje je rok po roku.

-Pamiątki rodzinne: Mała pamiątka rodzinna (np. oprawione zdjęcie) może wejść w miejsce lub obok drzewa, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Rozważ również wykonanie specjalnej ozdoby lub dwóch na sezon świąteczny: Członek rodziny lub przyjaciel może być skłonny podarować.

Więcej na: rockethome.pl