Co to za numer?

Nawet jeśli nasza księga telefoniczna jest zapisana po brzegi, na pewno nie mamy numerów do wszyściutkich ludzi, którzy żyją w naszej dzielnicy. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na ekranie komórki pojawia się nieznana kombinacja cyfr. Najczęściej w takich momentach po prostu nie odbieramy, bo nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer zadzwoni po raz drugi, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba jest jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na komisariat, skoro w końcu nie zawsze dziwne połączenia wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznany numer telefonu będzie przynależeć do członka naszej paczki znajomych, jaki po prostu kupił nowy telefon komórkowy albo wybrał nowego operatora. A jeżeli mamy dostęp do Internetu, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej albo od razu skorzystać ze strony, która zajmuje się testowaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów. To ona tylko pokaże nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Wtedy sami ustalimy, czy chcemy odebrać tajemniczy telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet takie niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy przez przypadek odrzucić telefon kolegi, jaki chce naszej pomocy.