3 powody, dla których warto postawić na herbaty liściaste

W twoim domu od zawsze gościła herbata w torebkach? Czas to zmienić! Picie napoju przygotowanego z liści ma naprawdę wiele zalet, którym bez wątpienia trudno będzie ci się oprzeć. Na dodatek przygotowanie takiego naparu wcale nie jest trudne. Sprawdź, dlaczego zdecydowanie warto przestawić się na herbaty liściaste.

Wyższa jakość

Herbata w torebkach ma przeważnie formę pyłu bądź miału, które pochodzą z resztek po produkcji herbaty liściastej. Nie można zatem mieć pewności, jakiej jakości były użyte liście i czy do mieszanki nie trafiły przypadkowo również np. zmielone gałązki. Herbata liściasta czarna to natomiast gwarancja określonego składu i pochodzenia. Ponadto można samodzielnie ocenić jakość liści, co pozwala na wybranie najlepszego produktu.

Lepszy smak

Herbaty liściaste zazwyczaj nie są produkowane na tak wielką skalę jak ich odpowiedniki w torebkach. Często spędzają też mniej czasu w magazynach i szybciej trafiają w ręce klienta. Z tego powodu mogą być znacznie świeższe, co przekłada się również na ich smak. Ponadto do sprzedaży trafiają tylko najwyższej jakości liście, a z reszty jest produkowana właśnie herbata torebkowa.

Większy wybór

W przypadku herbat liściastych można liczyć na naprawdę ogromny wybór. W sklepie online H&A oprócz tradycyjnych wersji można spotkać również produkty z dodatkiem np. owoców bądź kwiatów. Na dodatek smak herbaty liściastej, w przeciwieństwie do napoju z torebki, zależy od sposobu parzenia, co pozwala na odkrycie różnych obliczy tego samego produktu.